Restaurace Nekonečno Brno

Otevírací doba restaurace:

po-pá: 11:00 - 01:00
sobota: 11:00 - 01:00
neděle: 11:00 - 01:00

Kariéra v naší restauraci

facebook
Jídelní lístekPolední menu

Polední menu

Divadelní menu

Divadelní menu


V čase od 11:00 do 14:30 nekuřácké obědy.

Legendarní jídlo
Staročeská hovězí žebra
Na 4 porce potřebujete:
3,6 kilogramu hovězích žeber, která jsou od řezníka nařezaná na pásky, sůl, pepř, bobkový list, nové koření, pár kuliček jalovce, 160 gramů sušených švestek, chilli čerstvé, 120 gramů mrkve, 120 gramů řapíkatého celeru, 80 gramů petržele, 250 gramů cibule a čerstvé stroužky česneku.
Postup:
Pokud si chcete připravit staročeská hovězí žebra ve švestkové marinádě a chilli, pomalu tažená ve vakuu, podávané s čerstvě strouhaným křenem a hrubozrnnou hořčicí, měli byste vědět, že vám příprava zabere více času. Opláchnutá a osušená hovězí žebra osolíte, přidáte čerstvě mletý pepř a divoké koření včetně jalovce. Poté si přichystáte kořenovou zeleninu, cibuli, sušené švestky a čerstvé chilli. Takto připravená hovězí žebra spolu s kořením, švestkami a zeleninou zavakuujete a táhnete ve vodní lázni při 75°C asi šestnáct hodin. Žebra by měla být měkká, ale v žádném případě by se neměla rozpadat. Při expedici dáváte žebra do grilu dopéct do zlatova a podáváte s čerstvě strouhaným křenem, hrubozrnou hořčicí a domácím chlebem se slaninou a cibulí.


Legendarní jidlo


Martin Červenka
Šéfkuchař, Restaurace Nekonečno
Pečená vepřová žebra měl asi každý, ale co si představit pod těmi hovězími a navíc pomalu táhlými? Je to legendární jídlo z kuchařek našich předků, na které se pozapomnělo a zde je pojato v moderní úpravě. Jde o pokrm, který je neobyčejný a lidé si jej oblíbí. Vyzrálé hovězí maso nám dodává firma Steinhauser s šedesátidenní garantovanou dobou zrání ve vakuu. Maso pochází výhradně z našich chovů a to z mladých býčků o váze asi 550 až 650 kilogramů. Opravdová hovězí chuť se vyvine asi po jedenácti dnech zrání. Tato chuť se zintenzivňuje dobou zrání. Pomalé tažení dává masu neobyčejnou měkkost. Může se sice i vařit, ale ztráty jsou větší. Až o jednu třetinu váhy. V restauraci Nekonečno je tento pokrm dostupný, porce 800 gramů přijde na 185 korun.


Příjemná letní zahrádka naší restaurace

Restaurace Nekonečno Brno nabízí příjemné posezení na letní zahrádce, která je umístěna v bezprostřední blízkosti restaurace (v areálu dvorany Městského Divadla v Brně). Přijďte v klidu posedět na letní zahrádku se stoly umístěnými pod vinnou révu.

letni zahradka

Tip: "D Café" kavárna Brno nabízí atraktivní prostředí a skvělou kávu Illy.